niedziela, 20 września 2015

Praktyki zawodowe Fototechnik

W lutym byłam na miesięcznych praktykach zawodowych w jednym z Warszawskich studiów fotograficznych. Miałam okazję poznać wielu ludzi z branży fotograficznej i filmowej. Wspaniałych fotografów i ich asystentów, stylistów, wizażystów, fryzjerów i wielu, wielu ludzi którzy pełnili ważne funkcje na planach zdjęciowych czy filmowych a bez których nie było by tego świetnego efektu końcowego.
W pierwszych dniach wdrażałam się w system pracy w studiu i w jego funkcjonowanie. Na co dzień pracowałam głównie z asystentami, do których mnie przydzielano odgórnie. Jeśli chodzi o godziny rozpoczęcia mojej pracy to zazwyczaj była to 8 albo 10. Kończyłam najczęściej koło 18/19.

Pierwszego dnia praktyk przez pomyłkę weszłam na sesję zdjęciową dla galerii Bonarka z Małgorzatą Kożuchowską i fotografem Marcinem Tyszką.

A pierwszą moją produkcją przy której pomagałam była sesja konkursowa dla magazynu Hot Moda.

W kolejnym dniu była sesja dla marki Pantene z aktorką Martą Żmudą-Trzebiatowską i fotografem Gregiem Klukowskim.
Następnego dnia sesja dla Polsatu, do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" z aktorami Piotrem Gąsowskim i Maciejem Dowborem.

Zdarzyło mi się też robić remanent w pomieszczeniu ze sprzętem-tj. liczenie wszystkiego, układanie, mierzenie softboxów, itd. Oraz przenosić 2 razy magazyn z całym osprzętem.

 Statywy, winda, boom
 Styropiany, ramy dyfuzyjne, murzyny
 Para, 3 rozmiary softboxów (małe, średnie, duże)
Garnek z lampą podpięty do generatora

Tutaj zdjęcia z sesji i z nagrywania tutorialu dla marki Lancome Brałam też udział w sesji z piosenkarką Agatą Dziarmagowską.Sesja dla Glamour z fotografem Arturem Wesołowskim.

 
 Sesja zdjęciowa+nagrywanie filmu z aktorką Mariettą Żukowską


Sesja zdjęciowa-wyjazdowa dla magazynu Pani z wybitnym rajdowcem Rafałem Sonikiem-pierwszym Polakiem, który wygrał najtrudniejsze na świecie zawody - Rajd Dakar oraz z redaktorką naczelną Pani-Małgorzatą Domagalik w hotelu Bristol. Fotografował Piotr Stokłosa.
Sesja dla Viva Moda była moją drugą sesją z wspaniałym fotografem Piotrem Stokłosą.

Sesja dla marki Kazar z fotografką Izą Grzybowską
Sesja dla Galerii Klif z fotografem Marcinem Tyszką
Sesja dla Galerii Klif 

 Sesja dla Banku PKO była najdłuższą sesją-od 13 w sobotę do 3 w nocy w niedzielę-około 13 godzin.


Sesja dla Złotych Tarasów z uczestnikami Top Model-Renatą Kurczab, Tamarą Subbotko i Adamem Bogutą.

 I na koniec ja w ochronnym kombinezonie podczas remontu cykloramy ;)

6 komentarzy:

 1. Wow! Ale miałaś świetne praktyki!<3 Teeż chcę:))

  www.justcleo.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam że z posta dowiem się co TY tam robiłaś, oprócz noszenia sprzętu to chyba nie stałaś i się przyglądałaś przez wszystkie sesje? Zdjęcia bardzo ciekawe ale liczyłam na więcej tekstu... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niee. Głównie przynoszenie sprzętu z magazynu, rozkładanie go. potem pomagałam podczas produkcji różnym ludziom, gdy czegoś potrzebowali :) zdarzała się kawa, herbata. pomagałam głównie asystentom i wykonywałam ich polecenia. po sesji sprzątanie studia (np. zamiatanie cykloramy), składanie sprzętu, odnoszenie do magazynu. różne zajęcia wykonywałam :D

   Usuń
 3. Hej, fajnie ze masz możliwosc bycia na planie zdjeciowym i widziec wszystko od kuchni. U mnie nowy post o inspiracjach z tumblera. Zapraszam na www.lap-stajla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Łał, fajne doświadczenie

  OdpowiedzUsuń