sobota, 13 września 2014

Jak pracuję?

 Jak pracuję?


Z kim?
Klient nasz Pan, nie ważne, czy jest to 10-latka, czy 30-latka, przyjaciółki, czy para, ona bądź on. Ograniczeń nie ma. Po prostu piszesz, omawiamy szczegóły, umawiamy się na sesje i do dzieła.
Jaki mam sprzęt? 
Pracuję na sprzęcie marki Canon. Body-Canon 6d, Canon 1100d. Obiektywy: 18-55mm f.3,5-5,6 oraz 50mm f. 1,8 i 24-105mm f.4

Jak się ze mną kontaktować? 
Email, facebook, maxmodels, cokolwiek. Nie bać się, ja naprawdę nie gryzę.
E-mail: magdalenaluniewska@o2.pl
facebook: www.facebook.com/hiddenlife.photography
maxmodels: www.maxmodels.pl/fotograf-hiddenlife.html
Jeśli chodzi o płatność, takie rzeczy omawiam prywatnie, bo cena zależy od wielu czynników min. miejsca, ilości osób, itd. Często pracuję TFP (Time for Photo), czyli ja Ci daję zdjęcia, a Ty mi dajesz perełki, do portfolio,więc jeśli masz ciekawą urodę, dobre stroje, pomysły, miejsce, wyjątkową rzecz, pisz koniecznie :)
Gdzie? Pieszyce, Dzierżoniów, Bielawa, aczkolwiek mogę dojechać dalej-Świdnica, Wrocław, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Łagiewniki, Niemcza..Często jest możliwość sesji w Warszawie.

Jak wygląda sesja?
Przed sesją omawiamy szczegóły dotyczące miejsca, stylizacji, ewen. makijażu (jeżeli ktoś jest w stanie sobie załatwić, ja niestety nie mam takich zdolności, by kogoś umalować ;p). Kto, co zabiera, gdzie się spotykamy, o której godzinie.
Na sesji panuje raczej luźny klimat, jestem z reguły nieśmiałą osobą, ale staram się trochę pogadać z fotografowaną osobą, aby było troszkę wesoło i nikt się nie spinał. Im więcej śmiechu, tym lepsze zdjęcia!!
Jeśli chodzi o ustawianie/pozowanie osób, to doradzę, co, kto robi źle, ale zazwyczaj przed sesją, proszę by poprzeglądać różne strony fotograficzne, popozować sobie przed lustrem, wtedy pracuje się znacznie lepiej i łatwiej z taką osobą. Pozy wychodzą mniej sztucznie, a bardziej naturalnie, jeśli wychodzą od osób fotografowanych. Co jakiś czas pokazuję efekty pracy, gdyby jednak było coś nie tak, można od razu pewne zdjęcia poprawić wedle życzenia.


Po sesji: mam zwyczaj szybko dopieszczać zdjęcia, więc nie czeka się na nie długo, ale to również zależy od czasu, jakim dysponuję. Im go więcej, tym więcej czasu na przerabianie zdjęć. Czas oczekiwania na zdjęcia nie przekracza zazwyczaj 2 tygodni :)

ZAPRASZAM WSZYSTKICH na sesje zleceniowe! :)

2 komentarze:

 1. Swietne zdjecia ! :) widze ze masz oko do tego. Klikam obserwacje i licze na ciebie. Chce byś rzuciła okiem na moje zdjęcia. Moja przygode z fotografia zaczełam dopiero miesiac temu. Oczekuje tylo szczerej opinii. Zapraszam wiec i pozdrawiam cieplutko, amatorka nikona :)

  http://obiektyw-mym-okiem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. l absolutely fell in love with your blog, following you!<3
  Make sure you also check out my blog and follow me as well.

  http://fashionableperfection.blogspot.nl/

  Love John Setrodipo

  OdpowiedzUsuń